abstrakcje z motywami tematycznymi

abstrakcje z motywami tematycznymi

Abstrakcje zaliczają się do jednych z najbardziej popularnych obrazów olejnych, cechujących się nowoczesnością i piękną prezencją wizualną!

Obrazy abstrakcyjne wyróżniają się innowacyjnymi pomysłami artystycznymi oraz oryginalnymi sposobami ich prezencji malarskiej! Abstrakcje są kompozycjami określanymi i klasyfikowanymi poprzez innowacyjne połączenia barw i tonacji. Kolorystyka jest głównym motywem przewodnim obrazów abstrakcyjnych malowanych ręcznie. Bardzo często abstrakcje cechują się ciepłymi zestawieniami barw o wysokim nasyceniu. Inne abstrakcje natomiast charakteryzują się minimalizmem kolorystycznym, przedstawiającym jedną lub kilka tonacji kolorystycznych w różnych odcieniach. Pierwsze z nich ocieplają wizerunek wnętrz mieszkalnych, a drugie są elementem tonizującym stylistykę lub wtapiającymi się w barwy otoczenia!

Abstrakcje malowane są także w różnych tematach i scenach sytuacyjnych. Jednymi z najchętniej kupowanych abstrakcji, są abstrakcje marynistyczne i urbanistyczne, prezentujące motywy morza lub miast i uliczek. Abstrakcje tematyczne także skupiają się głównie na określonych zestawieniach kolorystycznych!