fakturalna struktura obrazów

fakturalna struktura obrazów

Obrazy malowane ręcznie szpachlą, są kompozycjami artystycznymi o wyrazistej i trójwymiarowej strukturze farby olejnej!

Malarstwo olejne charakteryzuje się dużą różnorodnością stylową i wizualną, determinowaną poprzez stosowane techniki malowania obrazów olejnych! Określona technika artystyczna wpływa na wygląd, stylistykę oraz estetykę każdej pracy twórczej, w sposób dla niej charakterystyczny. Występuje wiele sposobów i technik malowania rękodzieła, i każdy z nich skutkuje uzyskaniem określonych efektów malarskich!

Do popularnych i pięknych prac artystycznych, zaliczają się obrazy olejne malowane szpachelką. Są to kompozycje o fakturalnej, wyrazistej i trójwymiarowej strukturze farby. Obrazy takie, cieszą się szerokim uznaniem i powszechnym wykorzystaniem dekoracyjnym, gdyż cechują się wyjątkowymi i niepowtarzalnymi cechami twórczymi!

Występuje wiele tematów artystycznych wykonywanych za pomocą technik fakturalnych. Do szczególnych kompozycji malarskich, zaliczają się motywy abstrakcyjne, marynistyczne, impresje krajobrazowe i kwiatowe, obrazy Warszawy oraz innych miast, scenerie architektury miejskiej, prace z widokami urbanistycznymi i wiele innych. Obrazy abstrakcje malowane szpachlą, są nowoczesnymi dekoracjami salonów i innych wnętrz mieszkalnych. Stosowane są także do wystroju wnętrz firmowych, tzw. użytkowych. Cieszą oczy niepowtarzalnymi zestawieniami kolorystycznymi!